Friday 29 March 2024

Ηλεκτρονικές Εγγραφές και Δηλώσεις Ακαδημαϊκού Έτους 2014-2015

Οι Ηλεκτρονικές εγγραφές Χειμερινού Εξαμήνου για το ακαδημαϊκό έτος 2014-2015 θα πραγματοποιηθούν από 10 Οκτωβρίου 2014 εώς 21 Νοεμβρίου 2014.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η Δήλωση Εγγραφής Εξαμήνου ΠΡΕΠΕΙ να επαναλαμβάνεται στην ΑΡΧΗ κάθε εξαμήνου και μέχρι τη λήψη του πτυχίου για τη διατήρηση της φοιτητικής ιδιότητας.

Σε διαφορετική περίπτωση και σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 33 παρ. 2 του Νόμου 4009/2011, όσοι φοιτητές που δεν πραγματοποιήσουν Ηλεκτρονική Εγγραφή σε δύο συνεχόμενα εξάμηνα, ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ από τα Μητρώα του Τμήματος και ΧΑΝΟΥΝ τη φοιτητική τους ιδιότητα.

Απαραίτητη προϋπόθεση, χρήσης της υπηρεσίας είναι η ύπαρξη ενεργού ιδρυματικού λογαριασμού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου(e-mail) από το Κέντρο Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης του Α.Π.Θ. (Κ.Η.Δ.).

Επίσης όλοι οι προπτυχιακοί φοιτητές από:

14 Οκτωβρίου 2014 έως και Παρασκευή 14 Νοεμβρίου 2014

καλούνται να υποβάλλουν την Ηλεκτρονική Δήλωση Μαθημάτων για την Χειμερινή Περίοδο Ακαδημαϊκού Έτους 2014-2015, κάνοντας χρήση του Ιδρυματικού τους λογαριασμού μπαίνοντας στον ηλεκτρονικό σύνδεσμο m.auth.gr ή από την εφαρμογή από τα κινητά Α.Π.Θ mobile (διαθέσιμη και σε android και IOS) επιλέγοντας Ηλεκτρονική Γραμματεία ->Δήλωση εγγραφής εξαμήνου , αφού πραγματοποιηθεί Είσοδος με τα στοιχεία το ιδρυματικού λογαριασμού.

Όσοι φοιτητές είναι σε πρόγραμμα Erasmus, δεν επιτρέπεται να κάνουν Δηλώση Μαθημάτων για νέα μαθήματα. Επιτρέπεται μόνο να κάνουν δήλωση για μαθήματα που έχουν παρακολουθήσει ήδη και τα χρωστούν.

Από την Γραμματεία του Τμήματος