Friday 29 March 2024

Πρόσκληση για συμμετοχή στο First International Philological Forum

Στο πλαίσιο της υφιστάμενης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας μεταξύ του ΑΠΘ και του Πανεπιστημίου “St. Kliment Ohridski” University of Sofia της Βουλγαρίας, σας προωθούμε την παρακάτω ηλεκτρονική αλληλογραφία από το παραπάνω Πανεπιστήμιο, με το συνημμένο της, που αφορά πρόσκληση για συμμετοχή στο First International Philological Forum, που θα διεξαχθεί 13-16 Νοεμβρίου 2014, στη Σόφια.

Η πρόσκληση απευθύνεται σε προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς φοιτητές και υποψήφιους διδάκτορες. Δεν υπάρχουν έξοδα συμμετοχής και στους συμμετέχοντες που το επιθυμούν θα παρασχεθεί δωρεάν φιλοξενία στον Πανεπιστημιακό ξενώνα.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής περιλήψεων εργασιών είναι η 15 Οκτωβρίου 2014.

Οι αιτήσεις συμμετοχής και οι περιλήψεις θα πρέπει να σταλούν στην ηλεκτρονική διεύθυνση : su.forum.students@gmail.com.

Περισσότερες πληροφορίες για την υποβολή των εργασιών δίνονται από τον δικτυακό τόπο: http://slav.uni-sofia.bg/naum/lilijournal/authors

Παρακαλούμε για την ενημέρωση τυχόν ενδιαφερομένων.

Η Προϊσταμένη
του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων