Tuesday 23 April 2024

Απονομή βραβείων του φοιτητικού Διαγωνισμού Φωτογραφίας “Διαβάζοντας λογοτεχνία”

Πρόσκληση

Η Λέσχη Ανάγνωσης του Τμήματος Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ, ΑΠΘ με χαρά σας προσκαλεί στην εκδήλωση:

που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 26 Ιουνίου 2014, στις 8.00 μ.μ., στο κτίριο του Τμήματος Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ ΑΠΘ (Εγνατίας 46), αίθουσα 4α.

Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει Έκθεση Φωτογραφίας με όλες τις συμμετοχές του διαγωνισμού, λογοτεχνικές αναγνώσεις, καθώς και σύντομες παρουσιάσεις, που εστιάζουν στις σχέσεις του έντεχνου λόγου με την εικόνα.

Ένα ταξίδι στη λίμνη Πλαστήρα, φωτογραφικά λευκώματα, εκλεκτά βιβλία και ειδικοί έπαινοι θα απονεμηθούν στους έξι κατά σειρά νικητές, που επέλεξε η κριτική επιτροπή του διαγωνισμού. Ειδικό βραβείο θα απονεμηθεί επίσης για την καλύτερη φωτογραφία, σύμφωνα με την ψηφοφορία των μελών της Λέσχης Ανάγνωσης του Τμ. Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ, ΑΠΘ.

Την κριτική επιτροπή του διαγωνισμού απαρτίζουν οι κ.κ.: Γρηγόρης Πασχαλίδης (Αναπλ. Καθηγ. Πρόεδρος του Τμ. Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ, ΑΠΘ), Γιώργος Καλλίρης (Αναπλ. Καθηγ. Τμ. Δημοσιογραφίας & ΜΜΕ, ΑΠΘ), Ηρακλής Παπαϊωάννου (επιμελητής Μουσείου Φωτογραφίας Θεσσαλονίκης).

ΛΕΣΧΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΤΜ. ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΜΜΕ ΑΠΘ

www.readingclub-mme.blogspot.gr