Saturday 20 April 2024

ΕΠΕΙΓΟΝ: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

• Παρακαλούνται ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ (όλων των εξαμήνων) του Τμήματος Δημοσιογραφίας και Μ.Μ.Ε., οι οποίοι ΔΕΝ υπέβαλλαν Ηλεκτρονική Δήλωση Εγγραφής Εξαμήνου, στο Χειμερινό-Εαρινό Εξάμηνο Ακαδημαϊκού Έτους 2012-2013, να μπουν στον ηλεκτρονικό σύνδεσμο http://m.auth.gr που διατίθεται από το Κέντρο Υποστήριξης Τεχνολογιών Πληροφορικής του Α.Π.Θ., και ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΕΑΡΙΝΟΥ  ΕΞΑΜΗΝΟΥ.
  • Σε διαφορετική περίπτωση και σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 33 παρ. 2 του Νόμου 4009/2011, ΟΛΟΙ οι φοιτητές που εμπίπτουν σε αυτήν την κατηγορία ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ από τα Μητρώα του Τμήματος και ΧΑΝΟΥΝ τη φοιτητική τους ιδιότητα.
  • Απαραίτητη προϋπόθεση, χρήσης της υπηρεσίας είναι η ύπαρξη ενεργού ιδρυματικού  λογαριασμού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου(email) από το Κέντρο Λειτουργίας Δικτύου του Α.Π.Θ.(Κ.Λ.Δ.).
  • ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ παράτασης υποβολής της Δήλωσης Εγγραφής Εαρινού Εξαμήνου : Έως 30 Μαϊου 2013.
  • Προσοχή!!!! 1) ΣΗΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΚ ΝΕΟΥ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!!!

2)Η Δήλωση Εγγραφής Εξαμήνου ΠΡΕΠΕΙ να επαναλαμβάνεται στην ΑΡΧΗ κάθε εξαμήνου και μέχρι τη λήψη του πτυχίου για τη διατήρηση της φοιτητικής ιδιότητας.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος